فولاد ایران به پاکستان قاچاق می‌شود

فولاد ایران به پاکستان قاچاق می‌شود

عضو پیشین هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، جریان قاچاق فولاد از ایران به پاکستان را تایید کرد و گفت: قاچاق از صادرات رسمی و فروش داخلی سود بیشتری دارد.

بنا بر خبری که اخیرا منتشر شده حجم قاچاق شماری از محصولات فولادی ایران به پاکستان تا جایی افزایش پیدا کرده که انجمن فولاد پاکستان به این امر واکنش نشان داده و از دولت پاکستان خواهان اتخاذ راهکارهایی برای ممانعت از قاچاق فولاد ایران به این کشور شده است.

بنا بر گفته انجمن فولاد پاکستان فراوانی فولاد قاچاق ایرانی در بازارهای این کشور بقای صنعت فولاد پاکستان را تهدید می‌کند، این در حالی است که صنعت فولاد در پاکستان صنعتی اشتغالزا و ارزآور به شمار می‌آید.

در همین راستا عبدالحکیم ریگی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و پاکستان از بالا بودن تعرفه واردات محصولات آهنی ایران به پاکستان گفت و توضیح داد: تولید فولاد در پاکستان بالاست و وارد شدن فولاد ایران به پاکستان برای صنعت دردسرساز می‌شود، به ویژه که انرژی در ایران ارزان‌تر از پاکستان است و در نتیجه قیمت فولاد ایرانی نسبت به فولاد پاکستانی ارزان‌تر درمی‌آید، در نتیجه دولت پاکستان با وضع تعرفه‌های سنگین تلاش کرده مانع از ورود فولاد ایرانی به پاکستان شود.