اعتصاب در یک معدن به قیمت حبس ۴۰۰ کارگر تمام شد/ بازرس معدن به قتل رسید

اعتصاب در یک معدن به قیمت حبس ۴۰۰ کارگر تمام شد/ بازرس معدن به قتل رسید

بیش از ۴۰۰ کارگر معدن طلای روزتنبرگ آفریقای جنوبی واقع در شرق پایتخت این کشور (پرتوریا) روز شنبه توسط پلیس محاصره شده و به تعدادی از کارگران اعتصابی نیز اجازه ورود و خروج نمی‌دهند. زیرا یک روز قبل؛ یک بازرس معدن مامور وزارت معادن آفریقای جنوبی در جریان بازدید از این معدن به ضرب گلوله کشته شده است.

پلیس از متصدیان شرکت و کارگران خارج شده از معدن شروع به تحقیقات کرده و می‌گوید: فعلا موضوع مشکوکی را کشف نکرده است. خانواده‌های کارگران نگران به معدن نزدیک شدند اما پلیس اجازه عبور و مرور را به افراد بدون مجوز نمی‌دهد.

محاصره ۴۴۷ معدنچی زیرزمینی از پایان شیفت شب روز جمعه در معدن طلای اسپرینگز در شرق پایتخت، آغاز شده است. البته برخی معدنچیان تاکنون موفق به فرار از حصر پلیس شده‌اند.

زیاد حسام، مدیر حقوقی معدن طلای اسپرینگز، به خبرگزاری فرانسه گفت: این اقدامات کارگران پس از قتل این هفته یک بازپرس معدن طلا رخ داده و باعث شده تا کارکنان ما به نوعی گروگان گرفته شوند تا قاتل پیدا شود.

به گزارش پلیس آفریقای جنوبی به نقل از رسانه‌های محلی، این مرد ۵۵ساله روز چهارشنبه در خودروی خود به ضرب گلوله در نزدیکی معدن طلا کشته شده است. پلیس نیز هنوز انگیزه قتل را اعلام نکرده است.