.

در روزهای نیه‌تعطیل هفته جاری، قیمت روز آهن آلات در کارخانه‌هایی که اعلام شد، ثابت و بدون تغییر بود و بسیاری از مبادی فروش نیز اعلام قیمت نکردند.

قیمت دلار هم در این مدت نوسانات چشمگیری نداشت و با توقف در کانال ۳۱ هزار تومانی به طور میانگین حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومان نوسان کرد، اما نهایتا روز دوشنبه هر دلار در بازار آزاد حدود ۳۱ هزار و ۶۹۰ تومان به فروش رسید.

با تعطیلی‌های یکی درمیان که در هفته جاری ایجاد شد و همچنین قطعی گسترده اینترنت، در بازار آهن و فولاد شاهد ثبات قیمت در همه بخش‌های بازار بودیم، البته مواردی که گفته شد با ابتدای ماه مهر که فصل کاهش خریدو فروش آهن است قرین شد. ماحصل چنین شرایطی عدم اعلام قیمت، ثبات قیمت آهن و رکود در بازار از ابتدای هفته تاکنون بود.

گزارش‌ها از بازارهای جهانی نیز حکایت از تداوم رکود دارد اما به عقیده برخی بازارهای جهانی تاحدود رو به بهبود هستند، در همین زمینه علی امرایی مدیرعامل فولاد سنگان اظهار کرد: با وجود اینکه کشور چین به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده و تولیدکننده مواد اولیه به شمار می‌رود، درگیری نظامی روسیه و اوکراین و همچنین زیرفروشی فولاد روسیه، موجب شد حجم زیادی از گندله به فروش نرسد و ایران به ناچار تولید خود را کم کند.  

امرایی در ادامه بیان کرد: به عیده برخی کارشناسان بازار جهانی فولاد رکودی است اما با توجه به ترندهای جهانی، افزایش نرخ محصولات فولادی را در پیش خواهیم داشت، وی همچنین بخش مسکن را نیز در روزهای آینده به رشد و رونق مواجه خواهد بود.