رکود جهانی بازار آهن توام با توقف ساخت و ساز

رکود جهانی بازار آهن توام با توقف ساخت و ساز

رکود جهانی بازار آهن توام با توقف ساخت و ساز

دومین هفته از آبان ماه با ثبات قیمت روز آهن آلات در غالب حوزه‌های بازار آهن آغاز شد؛ اما همچنان تقاضا ضعیف بود و بییشتر جمع‌آوری نقدینگی تاجران از کف بازار با نقد کردن LC مشهود بود.

دلار نیز پس از ورود به کانال ۳۳ هزار تومانی روز شنبه نیز با کمی افزایش در همان کانال باقی ماند، به طوری که هر دلار در بازار آزاد حدود ۳۳ هزار و ۱۱۰ تومان مبادله شد.

تحلیل بازار آهن آلات

فضای غالب بازار آهن و فولاد عمدتا در قیمت میلگرد آجدار مشهود بود به این صورت که اکثر کارخانه‌ها تغییر قیمت نداشتند اما کاهش ۵۰ الی ۲۰۰ تومانی در کارخانه میلگرد ذوب اهن اصفهان، فایکو و میلگرد بافق یزد مشاهده شد همچنین کارخانه میلگرد راد همدان و قائم اصفهان افزایش قیمت جزئی داشتند.

انواع ورق‌ها نوسانات متعددی داشتند به این صورت که قیمت ورق گالوانیزه، ورق رنگی و روغنی عمدتا ثابت اعلام شد؛ قیمت روز ورق آهن و انواع آن در برخی کارخانه‌ها تغییری نداشت اما چند کارخانه از جمله ورق سیاه فولاد مبارکه ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان کاهش داشت و در برخی ضخامت‌های کاویان نیز افزایش ۳۰۰ تومانی مشاهده شد.

قیمت روز نبشی و ناودانی ایرانی و اروپایی در عمده مبادی فروش ثابت اعلام شد اما افزایش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی در نبشی ناب تبریز و جاوید بناب مشاهده شد. قیمت قوطی و پروفیل روز گذشته در اکثر کارخانه‌ها افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی داشت و نرخ لوله مبلی، مانیسمان و ... نیز با افزایش ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی اعلام قیمت شد.