افزایش قیمت آهن همپای دلار

افزایش قیمت آهن همپای دلار

افزایش قیمت آهن همپای دلار

 نخستین روز هفته شاهد تکاپو و جنب‌وجوش بودیم که از اثرات منفی افزایش دلار تا کانال ۳۶ هزار تومان نشأت می‌گرفت. این تحرکات تقریبا در همه بخش‌های بازار قابل مشاهده بود و عمده مبادی فروش اهن  را افزایش دادند.

بازار ارز نیز همچنان متلاطم بود به طوری که در مدت یک روز قیمت دلار حدود ۱۰۰۰ تومان افزایش داشت، روز شنبه هر دلار در بازار آزاد، در پایان روز حدود ۳۶ هزار و ۱۹۰ تومان به فروش رسید.

تحلیل نوسانات قیمت آهن آلات

نوسانات ناشی از افزایش نرخ دلار در هفته سوم آبان ماه با افزایش قیمت آهن در همه بخش‌ها خود را نمایان کرد، به طوری که میلگرد   در بیشتر کارخانه‌ها با افزایش ۵۰ الی ۴۰۰ تومانی همراه بود.

براساس آمار بیشتر قیمت‌های پیشنهادی میلگرد آجدار بین ۱۵ هزار و ۵۰۰ الی ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام می‌شد؛ کف قیمت میلگرد که تا ۱۵ هزار الی ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافته بود از روز پنجشنبه بنای افزایش گذاشت و فعلا به رقم ۱۵ هزار و ۳۰۰ الی ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است.

نرخ روز نبشی و ناودانی ایرانی و اروپایی جز شرکت‌های ناب تبریز، شکفته و ظهوریان که ثابت بودند در مابقی کارخانه‌ها با افزایش ۱۰۰ الی ۲۰۰ تومانی اعلام قیمت شدند. تیر اهن نیز در عمده شرکت‌ها افزایش ۱۰ الی ۹۰ هزار تومانی تجربه کرد اگرچه چند کارخانه هم ثبات قیمت داشتند.