ارز و گاز دو عامل رشد نرخ آهن

ارز و گاز دو عامل رشد نرخ آهن

ارز و گاز دو عامل رشد نرخ آهن

 روز گذشته در بخش زیادی از زیرمجموعه‌های بازار آهن شاهد افزایش قیمت روز آهن‌آلات بودیم اما در این میان برخی هم دست از افزایش قیمت‌ها کشیده و نرخ محصولات خود را ثابت اعلام کردند.

نرخ دلار هم همچنان بر ریل صعودی قرار داشت و درحال طی کردن‌ قیمت‌های مقاومتی یکی پس از دیگری بود. روز گذشته قیمت دلار از کانال ۴۱ هزار تومان هم فراتر رفت و در پایان روز در بازار آزاد ۴۱ هزار و ۴۰ تومان مبادله شد. روند افزایشی نرخ دلار همچنان ادامه دارد و احتمالا طی یکی دو روز کانال ۴۲ هزار تومان را هم فتح کند.

بررسی نوسانات بازار آهن و فولاد

روز گذشته شاهد افزایش قیمت میلگرد روز در حدود ۵۰ الی ۳۰۰ تومان بودیم و برخی کارخانه‌ها نیز قیمت‌ها را ثابت اعلام کردند. قیمت متوسط میلگرد روز گذشته ۱۹ هزار و ۱۵ تومان اعلام شد که بیانگر افزایش ۱۲۵ تومانی نسبت به ابتدای هفته بود.

قیمت روز قوطی و پروفیل در مقایسه با ابتدای هفته نیز افزایش داشت که بین ۵۰۰ الی هزار تومان برآورد شد، چند کارخانه هم ثبات قیمت داشتند. قیمت انواع لوله‌های داربستی، مبلی، گازی و ... هم با ثبات در برخی شرکت‌ها همراه بود و برخی نیز حدود ۵۰۰ الی هزار تومان نرخ محصولات خود را افزایش دادند.

تیرآهن نیز در بخش شاخه‌های تا حدودی ثابت بود و در برخی شاخه‌ها افزایش ۱۰ الی ۱۵۰ هزار تومانی داشت. قیمت نبشی و ناودانی در شمار زیادی از کارخانه‌ها بدون تغییر قیمت بود اما افزایش ۲۰۰ تومانی هم مشاهده شد.

قیمت انواع ورق‌ها هم با نوسانات متعددی همراه بود به طوری که قیمت ورق سیاه در چند کارخانه ثابت بود و در چند کارخانه افزایش ۴۰۰ الی هزار تومانی داشت. قیمت ورق گالوانیزه هم در اغلب کارخانه‌ها با افزایش ۱۰۰ تومانی همراه بود و ورق رنگی نیز با افزایش هزار تومانی اعلام قیمت شد.